Kontakt

Klub Wiejski Wilczeniec Sp z o.o.

05-092 Łomianki

ul.Kościelna Droga 10

NIP: 118-00-59-885

 

Jazda Konna:
506 039 499

IMPREZY I REZERWACJE:
513 270 831

BAR:
22 751 97 77

klub@wilczeniec.pl

 

W poniedziałki klub nieczynny.

Umieść na Facebooku

Linki

Konie, Ogłoszenia, Handel, Giełda Koni, Koński Targ

 

lomianki_info

 

pzhk

 

pzj

 

swiatkoni

 

cos

 

dressagedirect

 

polishpretige

 

dressage

 

muzeum

 

zwiazek

 

happyhorse

 

Campanile

 

Drumlin

 

Drumlin

Pokazy kaskaderskie

 

GRUPA KASKADERÓW „WILCZENIEC”

 

Klub Wiejski „WILCZENIEC” jest jedynym ośrodkiem jeździeckim, który trwale od lat jednoczy własną grupę kaskaderów. Historia pokazów konnych w Wilczeńcu zaczęła się wraz z powstaniem Klubu w 1994 roku i organizacją pierwszych imprez firmowych i pikników, gdzie stanowiły jedną z głównych atrakcji. Pokazy często w wielkiej skali, wymyślane autorsko i stanowiące później wzór dla tego typu zdarzeń prowadził znakomity kaskader i przyjaciel Klubu, Jacek Kadłubowski. Początkowo przyjeżdżał z własnej stajni, potem stacjonował w Wilczeńcu prowadząc i wymyślając nowe elementy pokazów, szkoląc konie, ale przede wszystkim swoich uczniów i następców.

 

Po nim grupą kierował Andrzej Sitek, który systematyczną pracowitością wytrenował konie klubowe do pokazów, a niebanalnymi pomysłami ich realizacji przyczynił się do wielu sukcesów. Wychował też w wojskowym drylu grupę świetnych jeźdźców pokazowych. Od 2004 roku opiekę nad pokazami i grupą objął Jarosław Nowikowski, kaskader konny i filmowy, uczeń Jacka Kadłubowskiego i Zbigniewa Modeja, znanych powszechnie jako jednych z najlepszych w Polsce kaskaderów. Następnie grupą kierujował Włodzimierz Kołakowski, niestrudzony nauczyciel koni i ludzi, niezwykle brawurowy jeździec. Obecnie programy pokazów i przygotowanie do nich koni spoczywają w rękach Daniela Tomaszewskiego. Uczył się i współpracuje z wymienionymi powyżej nestorami już dzisiaj tej formy historycznej aktywności jeździeckiej.

 

Na przestrzeni lat Grupa zgromadziła na koncie dziesiątki pokazów w Polsce jak i zagranicą oraz wiele dni zdjęciowych w największych polskich produkcjach filmowych, takich jak: Pan Tadeusz, Ogniem i Mieczem, Pianista, Quo Vadis, Szwadron, Zemsta, Pornografia, Cudownie ocalony, a ostatnio Historia człowieka, który został papieżem. W skład obecnej grupy wchodzą świetni jeźdźcy pokazowi, a jej gwiazdami są najbardziej doświadczeni: Włodzimierz Kołakowski i Mieczysław Gąsienica. Pod kierownictwem Jarka Nowikowskiego grupa zmieniła nieco charakter pokazów, zazwyczaj znakomicie komentowanych przez Rocha Siemianowskiego, ciekawie przygotowanych przez Karolinę Wajdę, ale także poszerzyła ofertą o współpracę filmową z innymi grupami kaskaderskimi jak Roberta Brzezińskiego czy znakomitymi przyjaciółmi Klubu: Krzysztofem Fusem czy Paszą Nefiedovem. Współpracuje także z Klubem grupa kaskaderska Pawła Pliszki, specjalizująca się dla odmiany w pokazach aikido.